28.03.2022

Radioklucz Nowy Sącz – Marzec 2022 – Szkolenie, kurs i warsztat (+kurs w Rabce)

W sobotę 12 marca 2022 roku Radioklucz Nowy Sącz w ramach cyklu zajęć o nazwie #RadioEdukacja prowadził szkolenie ASR na Łysej Górze 781 m n.p.m. (Łysa Góra – szczyt górski w Beskidzie Wyspowym pomiędzy Limanową a Mordarką) w pomieszczeniu przy górnej stacji wyciągu narciarskiego Limanowa-Ski w Mordarce. Zajęcia rozpoczęto o godzinie 9.00 pracując na pasmach radioamatorskiego eteru spod znaku SP0RP.

Z dużym zainteresowaniem nawiązywano radiołączności w paśmie 2 m na częstotliwości 145,375 MHz emisją F7W czyli „cyfrową fonią” C4FM – Fusion. Szkolenie zakończono o godzinie 18.00.

Następnego dnia w siedzibie Radioklucz Nowy Sącz od godziny 9.00 rozpoczęto Kurs ASR. W pracowni Radiotechnicznej zainteresowane osoby rozpoczynały swoją pierwszą przygodę z lutownicą 🙂 Omówiono również sposoby i podstawowe zasady montażu elementów elektronicznych metodą THT oraz SMD.

Kurs ASR w Nowym Sączu zakończono planowo o 11.00 wyjeżdżając do Rabki w celu przeprowadzenia Kursu / Szkolenia z tematyki radiokomunikacji w tym i krótkofalarstwa.

W Rabce kurs zakończono planowo o 16.00 skąd udano się na Warsztaty ASR do sali multimedialnej w Nowym Sączu.

O godzinie 18.00 rozpoczęto zajęcia „warsztatowe” tym razem omawiając m.in. schematy blokowe nadajników 🙂

Niedziela 13 marca 2022 roku zostanie zapamiętana jako jeden z najbardziej owocnych radio-edukacyjne dni 😀

« »
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb

Wydarzenia: