25.07.2022

Ćwiczenia Radiołączności Kryzysowej – GRK – #Lipiec2022

We wtorek 5 lipca 2022 roku w Częstochowie, odbyły się ćwiczenia Grupy Radiołączności Kryzysowej – GRK o nazwie „Lipiec2022” organizowane dla operatorów radiostacji terenowych, stacjonarnych i powietrznych. Od godziny 22.00 do 23.00 pracowano w pasmach: 20 m / 40 m / 80 m na ustalonych częstotliwościach i emisjach.

Podczas ćwiczeń doszło do świadomego i uporczywego zakłócenia prowadzonej łączności przez stację która nie podała znaku wywoławczego – brak identyfikacji znakiem amatorskim. Współpracując z odpowiednimi służbami RP sprawa jest po rozpoznaniu i w trakcie gromadzenia informacji.


Apelujemy o rozwagę osób dokonujących czyny zabronione – nawołujemy do stanowczego przestrzegania Regulaminu Radiotelekomunikacyjnego ITU a w tym do przestrzegania zasad panujących w służbie radiowej amatorskiej, zgodnie z przeznaczeniem częstotliwości i charakterem prowadzonej korespondencji radiowej.


Bardzo dziękujemy wszystkim operatorom radiostacji ASR oraz stacjom nasłuchującym za zaangażowanie i aktywność podczas ćwiczeń łączności GRK! 😀

Polska Grupa Radiołączności Kryzysowej „GRK” (Grupa Łączności Kryzysowej) została utworzona w odpowiedzi na zainteresowanie zrzeszania, kształcenia, formowania oraz prowadzenia realnych ćwiczeń dla osób dysponujących odpowiednim poziomem wiedzy i umiejętności z zakresu dostępnych środków telekomunikacji, ze szczególnym uwzględnieniem radiokomunikacji jako systemu łączności bezprzewodowej, będącego strategicznym ogniwem łączności krytycznej. (…) Grupa Radiołączności Kryzysowej „GRK” bazuje na fundamentach zasad jakie krzewi Sekcja Łączności Radiowej Pobudki (Radioklucz).

« »
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb

Wydarzenia: