18.05.2021

Radioklucz Częstochowa 16 V 2021

Popołudniem, 16 maja 2021 roku odbyło się przedostatnie, (przed przerwą wakacyjną) wewnętrzne spotkanie, Sekcji Łączności Radiowej Pobudki – Radioklucz SPØRP w Siedzibie Głównej w Częstochowie. W związku z coraz liczniejszym występowaniem burz, sporą część czasu poświecono na omawianiu systemów instalacji odgromowych anten, uziemiania sprzętów radiotechnicznych oraz stosowania zabezpieczeń (iskrowników) montowanych do fiderów antenowych.

Od godziny 16.30 radiostację FT-991A ustawiono na pasmo 2 metrowe, gdzie przez kilkanaście minut wywoływano radioamatorskie stacje nawiązując łączności. Praca na UKF zakończyła się w segmencie przeznaczonym dla emisji wąskopasmowych, modulacją SSB.

Po godzinie 17tej radiostacje ustawiono na pasmo fal krótkich, 80 metrów. Nasłuchiwano pracy w zawodach które odbywały się w tym czasie.

Po zakończonych nasłuchach, nawiązywanie łączności zaczęto od około 20.30 do późnych godzin 🙂 Sprawdzano raporty nadając mocami 100 W, 50 W i (QRP) 5 W nawiązując korespondencję emisją J3E z krótkofalowcami z różnych części Polski.

« »
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb

Wydarzenia: