09.10.2020

Aktywne stoisko Sekcji Łączności Radiowej – SPØRP podczas V Turnieju Strzeleckiego Pobudki

Podczas trwającego V Turnieju Strzeleckiego Fundacji Pobudka a w nim części konferencyjnej o tematyce „Strzelnica”, w sobotę 3 października 2020 roku, Sekcja Łączności Radiowej SP0RP rozstawiła swoje stoisko. W miejscowości Skrzyszów na terenie hotelu „Rajski Ogród” odbyła się część prelekcyjna oraz uruchomiono radiostację pracującą na pasmach fal krótkich i ultrakrótkich radioamatorskiego eteru.

„Atrakcji nie zabrakło… W programie oprócz strzeleckiej rywalizacji w czterech kategoriach (pistolet 9 mm, karabin AR, karabin KBKS, strzelba gładkolufowa, w tym strzelanie do balonów) uczestnicy mogli wziąć udział w pojedynku szachowym, szkoleniu z zakresu łucznictwa i poszerzać swoją wiedzę z zakresu łączności radiowej. (…) „

Od godziny 13.10 Ryszard (SP8RD) wraz z Andrzejem i Pawłem (SP9FUN) rozstawiali na zewnątrz anteny pracujące w zakresach KF i UKF tak, aby od godziny 15.30 „uruchomić” aktywne stoisko z radiostacjami.

Aktywność w eterze na częstotliwości VHF 145,550 oraz radio-przemienniku SR9TA prowadzona była z radiostacji Icom IC-7100 i podłączonej – zainstalowanej w bardzo kompromisowym miejscu 😉 pionowej anteny Diamond X-510N. Praca na krótkich falach – początkowo 14 MHz a po zachodzie słońca 3,5 MHz prowadzona również z Icom IC-7100 i podłączonej anteny End-Feed.

Bardzo duże zainteresowanie łącznością radiową potwierdza słuszność organizowana tego rodzaju aktywnego stoiska podczas rozmaitych przedsięwzięć Fundacji Pobudka.

Dodatkowo Paweł Kołodziej (SP9FUN) zachęcał do zapoznania z tematyką łączności radiowej a w tym do wpisania się do Sekcji łączności Radiowej SP0RP wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Szczególne podziękowania dla Agaty za logistykę, Ryśka za anteny i operatorkę przy radiostacji, oraz Klucz Pobudki – Kraków za fotografie.

Pozdrawiamy amatorskim 73! 🙂

« »
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb

Wydarzenia: