Polska Konferencja Radiotechniczna 2022

Polska Konferencja Radiotechniczna 2022
Wystawa i Prezentacja

Częstochowa 23-24 IV 2022

-158D -7H -25M -5S

Nawiązując do:

Dzień Radia – polskie święto obchodzone corocznie 11 kwietnia w celu podkreślenia roli radia w codziennym życiu społeczeństwa. Oficjalną datą powstania polskiej radiofonii jest 18 kwietnia 1926. Ważnym posunięciem do jej rozwoju było uchwalenie w dniu 11 kwietnia 1923, przez Stowarzyszenie Radiotechników Polskich (SRP), dokumentu „Opinia zarządu SRP w sprawie wytycznych do ustawy radiotelegraficznej”.

Światowy Dzień Krótkofalowca (Krótkofalarstwa) – święto obchodzone corocznie 18 kwietnia w rocznicę utworzenia w 1925 roku międzynarodowej organizacji ruchu krótkofalarskiego. Celem święta ustanowionego przez IARU jest upamiętnienie dnia, w którym społeczności z różnych krajowych organizacji zrzeszyły się w Międzynarodowej Unii Radioamatorskiej dającej początek krótkofalarstwu bez granic.

W związku z tak ważnymi kwietniowymi świętami, Sekcja Łączności Radiowej Pobudki (Radioklucz SPØRP) w dniach: 23 oraz 24 kwietnia 2022 roku organizuje wystawę radiotechniczną wraz z prezentacją w ramach I Polskiej Konferencji Radiotechnicznej która odbędzie się w Częstochowie.

Więcej informacji niebawem.

« »
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb

Wydarzenia: