Lab #3

Aktualizacja: 7 VII 2020

Testowa kamera widokowa on-line z góry Przehyba (1175 m n.p.m.) w Beskidzie Sądeckim (Pasmo Radziejowej). Docelowo, sygnał wideo dostarczony w formacie kompozytowym analogowym podłączony będzie do radioprzemiennika amatorskiej telewizji o znaku SR9ATV.

Aktualnie trwają prace nad testowaniem i rozbudową stabilnej wersji kodu źródłowego enkodera protokołu RTSP (Real Time Streaming Protocol) na docelowy RTMP (Real-Time Messaging Protocol) potrzebnego do przesyłu obrazu i dźwięku z kamery CCTV w kierunku znanych platform serwisów internetowych audio-video.

Przesyłanie cyfrowego strumienia w standardzie IP z popularnej na rynku kamery monitoringu (CCTV) odbywa się w rozdzielczości 2592 x 1520 px (nie mniejszy niż HD). Standard kodowania sekwencji wizyjnych to H264 przy zróżnicowanych ilościach danych wyjściowych przypadających na poszczególne segmenty czasowe (w zależności od złożoności danych wejściowych obrazu) czyli zmienna przepływność strumienia VBR (variable bit rate). Ilość klatek na sekundę wynosi 25 fps a kluczowych „co druga” (key frame).

Cel 1: Uzyskanie stabilnego sprzętowego enkodera z protokołu RTSP na RTMP.

Cel 2: Instalacja wysokiej rozdzielczości (UHD) kamer widokowych w Polsce

 

Aktualny testowany obraz on-line

Aktualnie: <<< Transmisja 1 FPS – wyłączona >>>

 

Przykładowe „zrzuty obrazu” z kamery widokowej na Przehybie skierowanej w stronę Tatr.

 

Po przeprowadzonych testach oraz ustabilizowaniu pracy enkodera planowana jest instalacja kolejnych kamer z punktów widokowych w naszym kraju które również w pasmach amatorskich wyposażone będą w nadajniki ATV lub DTV.

Szacowany koszt punktu kamerowego wraz z osprzętem wynosi 2000 zł. Jeśli chcesz wesprzeć finansowo uruchomienie kolejnych kamer wysokiej rozdzielczości (UHD), w zakładce konto znajduje się numer sub-konta bankowego Fundacji Pobudka.

« »
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb

Wydarzenia: